Скарби бібліотеки школи 50….
Виставка видань творів Шевченка 30-х, 40-х років, сучасності,
фрагментів епістолярної спадщини великого Кобзаря. Шануймо українське слово!
Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос — більш нічого.
А серце б’ється — ожива, Як їз почує…
Літературні мандри книгою Євгена Білоусова «Тарасове перо» разом із завідувачем бібліотекою Миколи Дубова Святошинського району Салмановою Оксаною Михайлівною здійснили учні 2-А класу в шкільній бібліотеці. Діти поринули у світ життя маленького Тараса, доторкнулися таємниці становлення світоча української літератури, відповіли на запитання вікторини, продемонструвавши обізнаність творчістю великого Кобзаря. Неймовірне, виразне декламування поезії Тараса Григоровича «Світає…» внесло подих любові до країни, яка «Повита красою, Зеленіє, вмивається Дрібною росою,Споконвіку вмивається, Сонце зустрічає… І нема тому почину,
І краю немає!», надихнуло на створення композиції- аплікації «Сонце сходить»
УКРАЇНСЬКА ХУСТИНА
Від давнини — до сьогодення.
У святковий день Української хустини в бібліотеці відбувся мастер- клас із зав’язуванню хустин. Традиція носити хустку розпочинається з XVI століття, це ми можемо дізнатися з Актової книги Житомирського міського уряду. Змінювалася мода, потреби, але завжди хустина була незвичайною красою, відображала різні регіони нашої великої країни, також зігрівала козаків в часи їх перебування на війні. Символізувала вірність дівчини, яка її дарувала своєму парубку.
Для нас сьогодні хустина -це символ нашої незламної нації. Це прикраса та пам’ять від наших коханих бабусь. Просто носимо ми її трохи по — їншому, у нашому стилі. Іноді накидаємо на плечі, іноді підперезаємо спідницю, іноді…багато різних ідей, головне- пам’ятаємо: це наша спадщина!
Багато радості приніс нам цей час, бо одягаючи хустину, кожна дівчина була неповторною і дуже гарною.
Кожен день, проведений у школі, відрізняється один від одного різноманітними та насиченими подіями. Так і сьогодні! До нашої шкільної бібліотеки, завітала пані Людмила з бібліотеки ім. Дубова. У День молодшого читача вона презентувала нашим школярам періодику журналів, які випускають у нашому славетному місті Києві різні видавництва України. Разом з класним керівником Галиною Євгенівною та учнями 3-Б класу виготовляли закладки для книжок. Школярі будуть використовувати їх для будь- якого журналу, книги чи підручника. І кожна закладка у вигляді усміхайлика особиста: відображає настрій і думку дитини. З такими гарними, саморобними закладкам та с безліччю добрих емоцій діти пішли до класу🤩🙂😍
Нація нескорених: від козацтва до сьогодення»- під цим гаслом минув тиждень у нашій школі. Одні події змінювали їнші. І до бібліотеки завітали козаки і козачки, учні 6-Б класу. КОЗАЦТВО — суспільний стан в Україні XVI-XVIII ст., який виник у процесі боротьби за волю. Аналоги козакування на українських теренах відомі з давних часів, але назва «козак» закріплюється за охоронцями лише в XV ст. Заступник директора Артур Володимирович, учитель історії, розповів саме про початок козацтва та його історичні події, які впливають на сучасну людину. Поговорили про риси козаків, які можемо відзеркалювати у своїй поведінці: бути сильними, вільними і незламними.
Свято козацтва не даремно випадає на велике Православне Свято Покрови Пресвятої Богородиці. За переданням, Вона вкрила Своїм Плащем військо. Та традиційно вважається, що на Покрову в 1942році було утворено Українську повстанську армію. Під Покров Богородиці довіряємо Україну, захисників та всіх нас.
Книга завжди відкриває перед читачем світ знань, пригод та різних таємниць. Сьогодні за запрошенням зав. бібліотекою школи Зуєва Вероніка Анатоліївна відвідала бібліотеку ім.Дубова та взяла участь в громадському слуханні з питання нової назви закладу. Були присутні бібліотекарі з різних шкіл та садочків нашого мікрорайону, та начальник відділу культури. Одноголосно затвердили назву: » Книжкова галактика». Мала змогу поділитися досвідом та подякувати колегам за нашу співпрацю, обговорити нові перспективи.
Рух — це життя! У школі постійно проходять різні змагання, направлені на добрий фізичний стан здоров’я дитини. Учителі фізичної культури дбають про розвиток кожної дитини та мають індивідуальний підхід до цього.
Займаються з дітьми не тільки фізичними вправами, але і вкладають теоретичні знання,
оскільки спорт — це велика індустрія змагань, де кожний може згідно зі своїми здібностями виявити фізичну чи інтелектуальну форму. Розглядаючи великий спорт — це, перш за все, для досягнення Олімпійських вершин, великі, іноді виснажливі, тренування.
Та ми, за взірцем олімпійських чемпіонів незалежної України, які здобули медалі та принесли славу країні, прямуємо сміливо проходити складні життєві шляхи та успішно вчитися.
Завідувач бібліотекою Зуєва В.А. підготувала тематичний стенд: від початку Олімпійських ігор до сучасних. Як з часом змінювалися самі ігри, їх супровід та вимоги до спортсменів, суддів і вболівальників.
У цей час війни діти відверто прагнуть ставати кращими, більш фізично підготовленими, щоб мати змогу приносити вільній Україні розвиток та славу.
У рамках Тижня знань з Безпеки життєдіяльності в розділі «Пожежна безпека» в школі відбуваються бесіди з дітьми з теми того, як поводитися у випадку пожежі.
Сьогодні до бібліотеки завітали діти 3-А класу для закріплення своїх знань та на практичний урок.
Оксана Леонідівна, класний керівник, провадила третоькласників послідовно від теоретичних правил безпечної поведінки — до дій у випадку пожежі та вміння поводитися після того, як небезпека вже мине.
Разом ми переглянули тематичний мультфільм, зупинили вогнегасником сталу пожежу та подякували за отримані знання.
Завітав до нас також заступник директора Артур Володимирович, щоб надати певні поради, поставити запитання та почути відповіді. Також зазирнула директорка школи Марина Анатоліївна, щоб підтримати діточок в їхньому навчанні та зацікавлювала учнів у подальшому дбати про свою безпеку.
22 січня учні 7- А класу нашої школи відвідали бібліотеку імені Дубова і познайомились з Олегом Симорозом юристом консультантом, помічником депутата київради. Разом пройшли шляхами історії з початків святкування Соборності України і значення цього свята. Одним з найважливіших моментів було спілкування і думки дітей стосовно розвитку вільної України і свого бачення та внеску своїх можливостей стосовно цього свята. Зі святом!
Актуальність Шевченкового слова, його ідей патріотизму, вболівання за долю України — це те, що об’єднує нас навколо безсмертного ,,Кобзаря,,. Уроки українознавства в 5-А класі в шкільній бібліотеці. Напередодні Національного Шевченківського дня відбувся книжковий вернісаж ,,Шевченкове слово у наших серцях,,.