Про затвердження Порядку проведення національного мультипредметного тесту
Що робити, якщо перед тестуванням дитина захворіла на коронавірус? А якщо загубила документи?
За даними УЦОЯО, щороку для тих, які з поважних причин не можуть взяти участь в основній сесії ЗНО, є додаткова.
Таким учасникам протягом п’яти робочих днів з урахуванням дня проведення тестування необхідно подати до регіонального центру заяву щодо участі у додатковій сесії, копію сертифіката ЗНО та документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії.
У разі неявки на основну сесію через хворобу, до регіонального центру разом із заявою необхідно подати медичну довідку, виписку з лікарні або інший документ, визначений наказом МОЗ та МОН.
Також у додатковій сесії можуть взяти участь учасники ЗНО, які брали учать у тестуванні, але відносно них допустили порушення процедури оцінювання і це підтвердила регламентна комісія або ж вони не змогли закінчити тестування через погіршення стану здоров’я.
У 2021 році додаткову сесію проведуть за таким графіком:
Результати додаткової сесії ЗНО оприлюднять до 23 липня.
Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
Згідно із законом Верховної Ради України № 5014 від 13.04.2021 р. «Учні 11 класів у 2020-2021 н.р. звільняються від проходження ДПА», неможливо вибірково звільнити від ДПА (незалежно від її форми) з якогось одного чи кількох предметів.
Тобто, якщо випускник хоче здати ДПА лише з якогось предмета – не зможе.
Якщо є бажання здати підсумкову атестацію, слід написати заяву на ім’я директора школи до 20.05.2021 р. Письмову заяву у довільній формі про бажання складати ДПА (треба вказати у формі ЗНО чи ні) можна подати особисто або у відсканованому вигляді електронною поштою.
Випускникам, які вирішили відмовитися від проходження ДПА, видаватимуть свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти з поміткою «звільнений» у відповідному додатку.
Роз’яснення про звільнення від ДПА 11-класників 2020-2021 н.р.
Нагадуємо, що сучасна система ЗНО передбачає для 11-класників складання іспитів “2 в 1” так би мовити, за які учень отримує:
1️⃣ Оцінку в шкільний атестат (оцінка ДПА за шкалою 1-12 балів) та
2️⃣ Бал для вступу до ВНЗ (результат ЗНО за шкалою 100-200 балів).
🧐 13.04.2021 р. скасували першу складову, точніше зробили її необов’язковою. Учень самостійно вирішуватиме, чи отримувати йому оцінку за ДПА в свідоцтво про повну загальну середню освіту.
Розглянемо 4 сценарії випускника-2021, щоб зрозуміти суть рішення.
СИТУАЦІЯ № 1️⃣. Учень 11 класу не планує вступати до університету у 2021 році. ДПА для нього – це можливість підвищити бал свідоцтва про освіту, але його і так усе влаштовує. У лютому він зареєструвався на проходження ДПА, але після в новини про звільнення від ДПА зрадів, що не буде проходити ці тестування. Таким чином в його свідоцтві про повну загальну середню освіту буде зазначено, що він звільнений від проходження ДПА.
СИТУАЦІЯ № 2️⃣. Учень 11 класу планує вступати до університету у 2021 році. Він сумлінно готувався і впевнений, що матиме високі результати. Він має бажання покращити середній бал документа про освіту, тому проходитиме всі заплановані тестування і попросить виставити йому оцінки за ДПА в додаток до свідоцтва про повну загальну середню освіту.
Учень пройде тестування з 4 предметів:
1️⃣ Українська мова / українська мова та література
2️⃣ Математика
3️⃣ Історія України / іноземна мова
4️⃣ Історія України / іноземна мова / біологія / географія / фізика / хімія
СИТУАЦІЯ № 3️⃣. Учень 11 класу планує вступати до університету у 2021 році. Він хоче зосередитись лише на підготовці до вступу і не витрачати час на підготовку додаткового 4-го предмету лише для того, щоб покращити середній бал документа про освіту. Тож він складатиме ЗНО з трьох предметів і не ініціюватиме внесення оцінок ДПА у свій документ про освіту. У його свідоцтві про повну загальну середню освіту буде зазначено: “звільнений від проходження ДПА”.
СИТУАЦІЯ № 4️⃣. Учень 11 класу планує вступати до університету за кордоном.
Він має самостійно визначити, чи потрібно йому підвищити бал атестату за рахунок оцінок ДПА. Якщо потрібно – він складає ДПА, якщо ні – не складає.
Зареєструватися для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні можна з 8 до 31 січня 2019 року на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти.
У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета:
16 березня – з української мови і літератури, а
23 березня – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.
Учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання мають можливість:
Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є платною послугою. Вартість тестування визначає регіональний центр оцінювання якості освіти. Докладніше про проходження пробного тестування, у тому числі про вартість, можна дізнатися на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 28 вересня 2018 року № 1036 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.
Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.
Звертаємо увагу на те, що додаткового періоду для перереєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року не передбачено. Тож змінювати реєстраційні дані можна буде тільки до 25 березня 2019 року.
До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. Тестування
з української мови і літератури відбудеться 23 травня,
з іспанської, німецької,
французької мов — 27 травня,
з англійської мови — 28 травня,
з фізики — 30 травня,
з історії України — 4 червня,
з біології — 6 червня,
з географії — 11 червня.
Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземних мов та біології — до 20 червня, з історії України, географії, хімії — до 25 червня.
Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (зокрема, учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та непідконтрольних Україні територій Донбасу), триватиме з третього до 20-го травня 2019 року. Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднено до 30 квітня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання учасники додаткової сесії отримають до 18 липня.